Warning: Parameter 2 to modChrome_artvmenu() expected to be a reference, value given in /powiatmalbork/templates/pow1/html/modules.php on line 36

Warning: Parameter 3 to modChrome_artvmenu() expected to be a reference, value given in /powiatmalbork/templates/pow1/html/modules.php on line 36

Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /powiatmalbork/templates/pow1/functions.php on line 205

flag yellow low mini

PROW 2014 2020 logo kolor mini

W listopadzie 2016 roku podpisane zostały umowy pomiędzy Samorządem Województwa Pomorskiego, a Powiatem Malborskim określająca zakres realizacji operacji pn. "Scalenie gruntów wsi Klecie gmina Stare Pole" oraz „Scalenie gruntów wsi Złotowo gmina Stare Pole” współfinasowana ze środków Unii Europejskiej w ramach poddziałania „Wsparcie na inwestycje związane z rozwojem, modernizacją i dostosowywaniem rolnictwa i leśnictwa” Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

Celem projektu jest poprawienie struktury obszarowej gospodarstw rolnych. Planowane jest przeprowadzenie prac scaleniowych, które przyczynią się do powiększenia powierzchni działek i jednocześnie zmniejszenia ich ogólnej liczby w gospodarstwach rolnych. Połączenie działek wpłynie na poprawę warunków ekonomicznych właścicieli gospodarstw rolnych oraz przyczyni się do zwiększenia wydajności gruntów, co będzie niosło wymierne korzyści dla rolników i łatwiejszą uprawę działek. Zadaniem zagospodarowania poscaleniowego będzie modernizacja infrastruktury drogowej oraz poprawa jakości nawierzchni dróg, która  wpłynie na poprawę wewnętrznej integracji wsi, skrócenia czasu dojazdu, obniżenia kosztów. Realizacja projektu wpłynie również na sporządzenie dokumentacji katastralnej do ewidencji gruntów i ksiąg wieczystych wraz z jednoczesną ich aktualizacją.