Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /powiatmalbork/templates/pow1/functions.php on line 205

Zakończyła się pierwsza w historii Powiatu Malborskiego inwestycja termomodernizacyjna pn.: „Energia pod kontrolą – energooszczędność budynków będących własnością powiatu malborskiego, dbałością o naturalne środowisko”, która została zrealizowana dzięki pomocy finansowej Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Przedsięwzięcie zakładało termomodernizację 10 jednostek organizacyjnych powiatu, mieszczących się w 12 odrębnych budynkach.

W jednostkach organizacyjnych dokonano niżej wymienionych prac termomodernizacyjnych:

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 1:

• część dydaktyczna – dokonano modernizacji systemu ogrzewczego (21 500,00 zł)
  • część sportowa – dokonano modernizacji systemu ogrzewczego oraz systemu wentylacji (112 540,00 zł).

ZSP Nr 1 przed modernizacją:

ZSP Nr 1 po modernizacji:

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 2 (sala gimnastyczna)

• wykonano system wentylacji (168 280,00 zł).

ZSP Nr 2 przed i w trakcie modernizacją:

ZSP Nr 1 po modernizacji:

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 4:

• część dydaktyczna – dokonano wymiany tradycyjnych żarówek na świetlówki kompaktowe, ocieplono ściany zewnętrzne budynku oraz piwnicy (1 045 290,00 zł).
  • część sportowa – dokonano ocieplenia ścian zewnętrznych budynku, ocieplono stropodach wentylowany nad zapleczem, wymieniono okna na okna PCV, nastąpiła modernizacja wentylacji mechanicznej oraz instalacji c.o., zamontowano 75 kolektorów słonecznych (2 008 886,00 zł).
  • Internat przy ul. Mazurów – dokonano ocieplenia stropu poddasza, wymieniono okna i drzwi zewnętrzne, dokonano wymiany tradycyjnych żarówek na świetlówki kompaktowe, nastąpiła modernizacja instalacji c.o. (485 420,00 zł).
  • Internat przy ul. 500-Lecia – ocieplono ściany zewnętrzne budynku oraz strop poddasza (292 045,00 zł).

ZSP Nr 4 przed i w trakcie modernizacji:

ZSP Nr 4 po modernizacji:

Internat przy ul. Mazurów przed modernizacją:

Internat przy ul. Mazurów po modernizacji:

Internat przy ul. 500-lecia przed modernizacją:

Internat przy ul. 500-lecia po modernizacji:

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowym Stawie

• (pierwotna nazwa – Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Nr 5):
  • dokonano modernizacji systemu ogrzewczego oraz zamontowano ciepłomierz na istniejącym przyłączu ciepłowniczym (20 900,00 zł).

ZSP w Nowym Stawie przed modernizacją:

ZSP w Nowym Stawie po modernizacji:

Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy Nr 1

• dokonano ocieplenia ścian zewnętrznych, ocieplono stropodachy pełne płaskie budynku i dachu sali gimnastycznej, ocieplono poddasze, wymieniono okna na okna PCV, zamontowano 33 kolektory słoneczne, wymieniono tradycyjne żarówki na świetlówki kompaktowe oraz dokonano modernizacji instalacji c.o. (1 557 600,00 zł).

MOW przed modernizacją:

MOW w trakcie modernizacji:

MOW po modernizacji:

Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy:

• część dydaktyczna – ocieplono ściany zewnętrzne i stropodach wentylowany, wymieniono okna na okna PCV, dokonano modernizacji instalacji c.o. oraz wymieniono tradycyjne żarówki na świetlówki kompaktowe (1 170 310,00 zł)
  • budynek sportowy – ocieplono ściany zewnętrzne i stropodach wentylowany, ocieplono dach łącznika budynku, wymieniono okna na okna PCV oraz dokonano modernizacji instalacji c.o. (680 210,00 zł)
  • Internat „Nowy” - ocieplono ściany zewnętrzne i stropodach wentylowany, wymieniono okna na okna PCV, dokonano modernizacji instalacji c.o. i c.w.u. -montaż 36 kolektorów słonecznych (1 396 448,00 zł)
  • Internat „Stary” - ocieplono ściany zewnętrzne, stropodach wentylowany i niewentylowany, wymieniono okna na okna PCV oraz dokonano modernizacji instalacji c.o. (637 172,00 zł)

SOSW przed modernizacją:

SOSW po modernizacji:

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna:

• budynek szkolny – ocieplono ściany zewnętrzne i stropodach wentylowany, wymieniono okna na okna PCV (393 841,00 zł).
  • sale terapeutyczne – ocieplono ściany zewnętrzne i poddasze, wymieniono okna na okna PCV, dokonano modernizacji instalacji c.o. oraz zewnętrznej sieci cieplnej c.o. pomiędzy budynkiem szkolnym a budynkiem sal terapeutycznych (109 900,00 zł).

PP-P przed modernizacją:

PP-P po modernizacji:

Centrum Edukacji Zawodowej

• ocieplono ściany zewnętrzne budynku, stropodach wentylowany i niewentylowany, wymieniono okna drewniane i stalowe na okna PCV, wymieniono drzwi zewnętrzne, dokonano modernizacji instalacji c.w.u. i c.o., a także wymieniono tradycyjne żarówki na świetlówki kompaktowe (2 678 759,00 zł).

CEZ przed modernizacją:

CEZ po modernizacji:

Starostwo Powiatowe

• ocieplono strop poddasza i ściany wewnętrzne poddasza wraz z położeniem podłogi i wymianą połaci dachu, wymieniono drzwi zewnętrzne oraz okna na okna PCV, a także dokonano modernizacji instalacji c.o. (845 970,00 zł).

Starostwo Powiatowe przed modernizacją:

Starostwo Powiatowe w trakcie modernizacji:

Starostwo Powiatowe po modernizacji:

Całkowity koszt przedsięwzięcia wyniósł 15 997 971,04 zł:

Dotacja – 4 799 391,00 zł

Pożyczka – 9 102 580,04 zł

Koszty poniesione przez Powiat Malborski do dnia 31.12.2010 r. – 2 096 000,00 zł

Prezentacja multimadialna "Termomodernizacja pod kontrolą ..."

logo kolor dofinansowano pl

Dofinansowano ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, program priorytetowy "System zielonych inwestycji (GIS - Green Investment Scheme) Część 1) Zarządzanie energią w budynkach użyteczności publicznej"