Warning: Parameter 2 to modChrome_artnostyle() expected to be a reference, value given in /powiatmalbork/templates/pow1/html/modules.php on line 36

Warning: Parameter 3 to modChrome_artnostyle() expected to be a reference, value given in /powiatmalbork/templates/pow1/html/modules.php on line 36
baner3.jpg

W dniu 15.03.2014 r. na terenie gminy Stare Pole wpuszczono w łowisko 300 szt. bażantów. Odbyło się to w ramach realizacji zadania publicznego z zakresu ochrony środowiska i gospodarki wodnej pn. „Uzupełnienie reintrodukcja bażanta w obwodzie łowieckim nr 183 na terenie gminy Stare Pole" współfinansowanego przez Starostwo Powiatowe w Malborku.

Zadanie realizowane jest od 2013 r. przez Koło Łowieckie „Rogacz" z Malborka.

Działania te mają przywrócić środowisku populację bażanta obrożnego na terenach jego naturalnego występowania. Prowadzona w poprzednich dziesięcioleciach gospodarka rolna z nadmiarem stosowania pestycydów spowodowała wymieranie tego gatunku.

W wydarzeniu udział wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej w Starym Polu, którzy samodzielnie wypuścili bażanty oraz zapoznali się z zadaniami łowiectwa w Polsce oraz zasadami ochrony środowiska.

Przygotował: Wydział Środowiska i Rolnictwa

Starostwo Powiatowe w Malborku

Plac Słowiański 17, 82-200 Malbork, tel. 55 646 04 00, fax 55 272 34 62