Pomnik przyrody - co to takiego? Czy znasz pomniki przyrody w swojej okolicy? Może znasz obiekt, który zasługuje na miano pomnika przyrody, a jeszcze nim nie jest? Jak powołać pomnik przyrody? Znajdź wartościowe obiekty swojej okolicy i zaprezentuj je światu.

Konkursy przeznaczone są dla dzieci i młodzieży wszystkich typów szkół oraz placówek oświatowych województwa pomorskiego.

1. Warunkiem udziału w konkursie fotograficznym jest przesłanie zdjęcia lub zdjęć (max 6 jednego autora) w wymiarach minimum 15x21 cm wraz z formularzem zgłoszeniowym na adres Organizatora z dopiskiem „konkurs fotograficzny - pomnik".

2. Warunkiem udziału w konkursie plastycznym jest przesłanie pracy plastycznej w formacje A3 wraz z formularzem zgłoszeniowym na adres Organizatora z dopiskiem „konkurs plastyczny - pomnik".

Prace powinny przedstawiać obiekty posiadające status pomnika przyrody, bądź zasługujących na takie miano, znajdujących się na terenie województwa pomorskiego!

Dane Organizatora:
Liga Ochrony Przyrody Okręg w Gdańsku,
ul. Jaśkowa Dolina 59
80-286 Gdańsk

Prace konkursowe należy dostarczyć w nieprzekraczalnym terminie do 31 października 2014 roku (decyduje data wpływu pracy).

Ogłoszenie wyników konkursów nastąpi 19 listopada 2013 roku na stronie internetowej http://www.lop.gda.pl

Najlepsze prace będą prezentowane na wystawie pokonkursowej w siedzibie Ligi Ochrony Przyrody w Gdańsku oraz innych wystawach organizowanych przez LOP. Ponadto zdjęcia zostaną wykorzystane przy wydaniu kalendarza na rok 2015.

O terminie i sposobie wręczenia nagród uczestnicy zostaną powiadomieni po rozstrzygnięciu konkursu.

Konkursy organizowane są w ramach zadania „Edukacja Ekologiczna realizowana przez Ligę Ochrony Przyrody w województwie pomorskim w 2014 r."

Szczegółowe informacje, regulaminy i formularze zgłoszeniowe znajdą Państwo na stronie internetowej http://www.lop.gda.pl