Warning: Parameter 2 to modChrome_artnostyle() expected to be a reference, value given in /powiatmalbork/templates/pow1/html/modules.php on line 36

Warning: Parameter 3 to modChrome_artnostyle() expected to be a reference, value given in /powiatmalbork/templates/pow1/html/modules.php on line 36
baner11.jpg

Lokalna Grupa Działania Żuławy i Mierzeja serdecznie zaprasza na Kawiarenkę Obywatelską, której tematem będzie „Slow city na Żuławach”. Jest to dyskusja nt. promowania różnorodności kulturalnej, tradycyjnych lokalnych produktów, ochrony środowiska naturalnego oraz dążenia do poprawy jakości życia. Slow cities to ruch nawiązujący do przeciwstawienia się kierunkom współczesnych zagrożeń cywilizacyjnych.

 

Gościem Kawiarenki będzie Radosław Kulupa, mieszkaniec Murowanej Gośliny (województwo wielkopolskie), swego czasu urzędnik odpowiedzialny za wprowadzenie swojego miasteczka do stowarzyszenia Cittaslow – organizacji non profit zrzeszającej i promującej niewielkie miejscowości, jako ostoje dobrego, spokojnego życia, z dala od zgiełku wielkich miast.

Spotkanie odbędzie się 29 sierpnia 2014 roku o godzinie 17.00 w Restauracji Joker w Nowym Dworze Gdańskim (ul. Sienkiewicza 3).

„Slow city na Żuławach” jest działaniem w ramach projektu „Spotkania z dziedzictwem Żuław delty Wisły” realizowanego przez Lokalną Grupę Działania Żuławy i Mierzeja, współfinansowanego przez Województwo  Pomorskie.

Starostwo Powiatowe w Malborku

Plac Słowiański 17, 82-200 Malbork, tel. 55 646 04 00, fax 55 272 34 62