Informujemy, że w Agencji Bezpieczenstwa Wewnętrznego funkcjonuje telefon alarmowy o numerze 996, który działa w systemie 24-godzinnym 7 dni w tygodniu, obejmując swoim zasięgiem terytorium całego kraju.

Na numer ten można zgłosić zdarzenia takiego typu jak:

1. Zagrożenia dla bezpieczeństwa państwa oraz jego porządku konstytucyjnego.
  2. Szpiegostwo.
  3. Zagrożenie o charakterze terrorystycznym.
  4. Bezprawne ujawnienie lub wykorzystanie informacji niejawnych.
  5. Przestępstwa godzące w podstawy ekonomiczne państwa.
  6. Korupcja osób pełniących funkcje publiczne, jesli może to godzić w bezpieczeństwo państwa.
  7. Nielegalna produkcja i obrót bronią, amunicją, materiałami wybuchowymi, narkotykami o zasięgu międzynarodowym.
  8. Zdarzenie z udziałem funkcjonariuszy ABW (skargi na czynności funkcjonariuszy).