Warning: Parameter 2 to modChrome_artnostyle() expected to be a reference, value given in /powiatmalbork/templates/pow1/html/modules.php on line 36

Warning: Parameter 3 to modChrome_artnostyle() expected to be a reference, value given in /powiatmalbork/templates/pow1/html/modules.php on line 36
baner27.jpg

Pomorski Wojewódzki Lekarz Weterynarii informuje, że w dniach: 15.09.2015 r. do 24.09.2015 r. będą prowadzone szczepienia ochronne przeciw wściekliźnie lisów dzikich na terenie 4 powiatów województwa pomorskiego (kwidzyńskiego, malborskiego, nowodworskiego i sztumskiego).

Szczepionka p/wściekliźnie zostanie wyłożona poprzez zrzuty z samolotu. Działanie profilaktyczne wykładanej szczepionki doustnej jest skierowane wyłącznie dla zwierząt dzikich, ze szczególnym uwzględnieniem lisów.
Przynęty zawierające szczepionkę przeciw wściekliźnie są w kształcie plastrów. W środku umieszczony jest plastikowy pojemnik zawierający płynną szczepionkę. Szczepionka zawarta w przynęcie po przegryzieniu przez lisa wytwarza immunologiczną odporność przeciw wściekliźnie.

W związku z tym prosimy ludność o:
• nie wchodzenie do lasu przez 3 tygodnie
• nie podnoszenie i dotykanie przynęt
• trzymanie psów na uwięzi przez okres 3 tygodni
• w przypadku kontaktu zwierząt gospodarskich z przynętami należy skontaktować się z lekarzem weterynarii
• w przypadku kontaktu ludzi z przynętą należy zgłosić się do lekarza medycyny
• w przypadku bezpośredniego kontaktu ze szczepionką (rany, oczy, jama ustna, nos) miejsca te należy gruntownie przemyć wodą i mydłem, a następnie zgłosić się do lekarza medycyny.

Starostwo Powiatowe w Malborku

Plac Słowiański 17, 82-200 Malbork, tel. 55 646 04 00, fax 55 272 34 62