Warning: Parameter 2 to modChrome_artnostyle() expected to be a reference, value given in /powiatmalbork/templates/pow1/html/modules.php on line 36

Warning: Parameter 3 to modChrome_artnostyle() expected to be a reference, value given in /powiatmalbork/templates/pow1/html/modules.php on line 36
baner30.jpg


Warning: Parameter 2 to modChrome_artvmenu() expected to be a reference, value given in /powiatmalbork/templates/pow1/html/modules.php on line 36

Warning: Parameter 3 to modChrome_artvmenu() expected to be a reference, value given in /powiatmalbork/templates/pow1/html/modules.php on line 36

Podsumowanie projektu Erasmus + w ZSP nr 3

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Malborku w dniu 10 grudnia 2015 podsumował kolejny projekt w ramach programu Erasmus+ w obszarze kształcenia zawodowego - „Dobry zawód otwiera drzwi do Europy” finansowany w całości ze środków Unii Europejskiej. Wartość projektu 90 tys. euro .
Projekt przewidywał organizację czterotygodniowych staży dla 30 uczniów szkoły kształcących się w zawodach: technik hotelarstwa, technik obsługi turystycznej, technik logistyk i technik informatyk. Tak jak poprzednie projekty podejmowane przez szkołę udział w projekcie był dla uczniów całkowicie bezpłatny.


Uczniowie mieli okazję na doskonalenie swoich umiejętności zawodowych w przedsiębiorstwach Londynu.
Jesteśmy przekonani, że praktyki w firmach brytyjskich zapewniły naszym uczniom rozwój kompetencji zawodowych, osobistych i językowych, tak ważnych na współczesnym rynku pracy.
Troszcząc się o przyszłość naszych uczniów, chcieliśmy zapewnić im możliwość odbywania praktyk w nowoczesnych firmach, stosujących technologie i rozwiązania gwarantujące prawdziwie europejski poziom produktom i usługom. Hotelarstwo, turystyka, logistyka i informatyka to sektory usług, na które w naszym regionie stale rośnie zapotrzebowanie, ale postęp wymusza również modernizację i zmiany, dlatego chcieliśmy, aby młodzież kształcąca się w tak kluczowych zawodach, miała okazję nabycia umiejętności zawodowych podczas staży realizowanych w ramach programu Erasmus+ w Wielkiej Brytanii.
Wysoką jakość staży zapewniła aktywna współpraca z naszym partnerem ADC College z Londynu. Przygotowując się do odbycia stażu, uczniowie zrealizowali program przygotowania kulturowo - językowo - pedagogicznego opracowany przez nauczycieli naszej szkoły pracujących przy projektach.
Działania te ułatwiły uczestnikom realizację celów zawodowych i przygotowały ich emocjonalnie w kontakcie z kosmopolitycznym środowiskiem Londynu, jakiego wcześniej nie mieli okazji poznać. Dla większości uczniów była to pierwsza lekcja samodzielnego życia z dala od rodziny, dlatego chcieliśmy ich kompleksowo przygotować, aby potrafili ten czas, pod każdym względem, dobrze wykorzystać.
Uczestnicząc w projekcie uczniowie uzyskali kompetencje zawodowe w zakresie wykonywania przyszłych zadań zawodowych i pokonali bariery komunikacyjne dzięki nabytym kompetencjom z zakresu języka angielskiego zawodowego.

Realizacja projektu wpłynie także na wzrost jakości kształcenia zawodowego realizowanego przez ZSP Nr 3 w Malborku i zwiększy atrakcyjność jej oferty edukacyjnej. Pozwoli również na transfer osiągnięć ucznia, bowiem ocena wystawiona za odbytą praktykę znajdzie się na jego świadectwie szkolnym.Każdy uczestnik otrzyma także certyfikat Europass Mobilność – pierwszy dokument potwierdzający jego kompetencje zawodowe na europejskim poziomie. Koordynatorami projektu były Panie Joanna Szymańska-Cybulska nauczycielka przedmiotów zawodowych i Anna Znaniecka nauczyciel języka angielskiego.
W podsumowaniu projektu wzięli udział zaproszeni goście przedstawiciele Starostwa Powiatowego ,Urzędu Pracy oraz szkół ponadgimnazjalnych.

 

Starostwo Powiatowe w Malborku

Plac Słowiański 17, 82-200 Malbork, tel. 55 646 04 00, fax 55 272 34 62