Konkurs plastyczny jest wspaniałą okazją do zainteresowania tematem „NIE dla CZADU!" dzieci i młodzieży, gdyż ich właściwa postawa oraz świadomość zagrożenia, jakie niesie tlenek węgla, może uratować życie i zdrowie najbliższych.

W XV-edycji konkursu Komenda Główna PSP zmieniła zasady wyboru prac. Najlepsze prace ze szkół, trafiają do Wydziałów Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego na szczeblu powiatowym (z pominięciem gmin) najpóźniej do dnia 15 marca 2013.

Proszę o rozpropagowanie na terenie szkół w Państwa gminach, informacji o konkursie plastycznym i zachęcenie szkół do udziału w tym przedsięwzięciu, które pełni funkcję wychowawczą i pomaga rozwijać prawidłowe reakcje w czasie zagrożeń. Wzorem lat ubiegłych w celu uniknięcia nieporozumień proponuje się, żeby przebiegiem konkursu zajmowały się komórki właściwe ds. obrony cywilnej i zarządzania kryzysowego.

Najlepsze prace ze szkół, wezmą udział w konkursie na szczeblu powiatowym, którego miejsce i termin określi starosta. Prace przesyłane przez szkoły bezpośrednio do urzędu wojewódzkiego z pominięciem szczebla powiatowego zostaną wyłączone z konkursu.

Tylko pięć najlepszych prac z powiatów (miast na prawach powiatu) w każdej z czterech grup, wykonanych i opisanych zgodnie z regulaminem (wraz z załączonym protokołem z prac komisji) dostarczone będzie do 11 maja 2013 roku do Wydziału Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego Pomorskiego Urzędu Wojewódzkiego w Gdańsku. Dokładny regulamin konkursu zamieszczony jest na stronie internetowej www.straz.gov.pl/konkursy.

Na rewersie każdej pracy konkursowej należy przykleić tabelę z wszystkimi wymaganymi danymi autora.