Warning: Parameter 2 to modChrome_artnostyle() expected to be a reference, value given in /powiatmalbork/templates/pow1/html/modules.php on line 36

Warning: Parameter 3 to modChrome_artnostyle() expected to be a reference, value given in /powiatmalbork/templates/pow1/html/modules.php on line 36
baner8.jpg

Ochrona atmosfery i klimatu jest obecnie jednym z największych zadań z jakimi muszą zmierzyć się samorządy. W walce o lepszą jakość powietrza i środowiska naturalnego Gmina Miejska Kościerzyna realizuje projekt pn. ,,Ekologicznie postępujesz _ dymow nie emitujesz! Kampania na rzecz poprawy jakości powietrza województwa Pomorskiego'' dofinansowany ze środkow Wojewódzkiego Funduszu ochrony Środowiska i GospodarkiWodnej w Gdańsku.
Głównym celem projektu jest upowszechnienie wśród mieszkańców województwa pomorskiego wiedzy na temat możliwości przeciwdziałania zanieczyszczeniu powietrza oraz zwiększenia efektywności energetycznej. Dzięki realizacji głównego celu projektu możliwe będzie osiągnięcie celu długofalowego w postaci redukcji emisji gazów cieplarnianych oraz zanieczyszczeń pyłowych i w konsekwencji poprawa jakości powietrza i środowiska naturalnego w województwie pomorskim.

Jednym z działań projektu jest e-publikacja ,,Eko-Pomorze", która porusza problematykę zanieczyszczenia powietrza oraz zachęca mieszkańców do podjęcia realnych działan w zakresie poprawy jakości powietrza m.in. przedstawiając mozliwości dofinansowania działań związanych z Odnawialnymi Żródłami Energii (OZE).

W związku z powyzszym zachęcamy do wspólnej edukacji ekologicznej mieszkańców powiatu malborskiego poprzez zapoznanie się z e-publikacją pod adresem http://koscierzyna.gda.pl lub bezpośrednio z poniższego pliku.

Loading...

Starostwo Powiatowe w Malborku

Plac Słowiański 17, 82-200 Malbork, tel. 55 646 04 00, fax 55 272 34 62