Warning: Parameter 2 to modChrome_artnostyle() expected to be a reference, value given in /powiatmalbork/templates/pow1/html/modules.php on line 36

Warning: Parameter 3 to modChrome_artnostyle() expected to be a reference, value given in /powiatmalbork/templates/pow1/html/modules.php on line 36
baner37.jpg

31.01.2019 na zaproszenie Polskiego Związku Unihokeja zawodnicy Olimpiad Specjalnych z oddziału pomorskiego uczestniczyli w meczu pokazowym podczas rozgrywanego w hali AWFiS Europejskiego Turnieju Kwalifikacyjnego do Mistrzostw Świata Kobiet w Unihokeju.

W czasie meczu Polska Estonia reprezentanci dwóch klubów Olimpiad Specjalnych rozegrali wspaniały mecz. Klub "Jeżyk" działający przy Specjalnym Ośrodku Szkolno- Wychowawczym im. Marii Grzegorzewskiej w Malborku reprezentowało 8 zawodników i dwóch trenerów. Rywalizowali oni z zawodnikami klubu "Bratek" z Czerska, który wystawił dwie drużyny. Zostały rozegrane dwa mecze pokazowe. Obydwa wygrała drużyna z Malborka. Jednakże to nie o zwycięstwo chodzi w zwodach Olimpiad Specjalnych a o doskonalenie swoich umiejętności poprzez uczestnictwo w treningach i zawodach sportowych. Mecze obserwowane były przez władze Europejskiej Federacji Unihokeja, które podziwiały wysoki poziom umiejętności zawodników. Warto pamiętać, że "Jeżyk" to klub bardzo mocny w grach zespołowych m.in. w hokeju halowym.

To właśnie wychowankowie SOSW byli w reprezentacji Olimpiad Specjalnych na Igrzyskach w Korei w 2013 roku a jeden z ówczesnych reprezentantów brał także udział w pokazie. Obserwatorem a jednocześnie wspaniałym propagatorem tej dyscypliny był gość honorowy turnieju Mariusz Damentko dyrektor sportowy Olimpiad Specjalnych na Europę i Eurazję. Zawodnicy zaprezentowali się bardzo dobrze i byli oklaskiwani przez licznie przybyłych kibiców. Po meczu odbyła się wspólna sesja zdjęciowa. Kolejnym startem unihokeistów będą zawody regionalne w Czersku - trzymajmy za nich kciuki!

(SOSW)

Starostwo Powiatowe w Malborku

Plac Słowiański 17, 82-200 Malbork, tel. 55 646 04 00, fax 55 272 34 62