Jakość powietrza w Powiecie Malborskim

Informacje dotyczące jakości powietrza w powiecie malborskim wyświetlane na parterze budynku Starostwa Powiatowego przy Placu Słowiańskim 17 w Malborku zostały uzupełnione o nowe dane.

Oprócz dotychczasowych slajdów obrazujących m. in. aktualny oraz prognozowany indeks jakości powietrza w takich parametrach jak: dwutlenek azotu, ditlenek siarki, ozonu i pyłu zawieszonego doszły informacje na temat rocznej oceny jakości powietrza za 2012 r. w województwie pomorskim.

W powiecie malborskim zanotowano w 2012 r. przekroczenia poziomów dopuszczalnych we wskaźnikach: pył zawieszony PM10 – miasto Malbork oraz benzo(a)piren – miasto Malbork i miasto Nowy Staw.

Stacja pomiarowa AM15 funkcjonuje od 01.01.2012 r. i zlokalizowana jest w Malborku przy ul. Mickiewicza. Dokonuje pomiarów takich zanieczyszczeń jak: dwutlenek siarki, dwutlenek azotu, pył zawieszony PM10, ozon, tlenek węgla oraz benzen. Mierzy również parametry meteorologiczne. Stacja funkcjonuje w ramach projektu Airpomerania realizowanego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju.

Obszary przekroczeń benzo(a)pirenu występują wewnątrz fioletowej izolinii

Przygotował: Wydział Środowiska i Rolnictwa