Warning: Parameter 2 to modChrome_artnostyle() expected to be a reference, value given in /powiatmalbork/templates/pow1/html/modules.php on line 36

Warning: Parameter 3 to modChrome_artnostyle() expected to be a reference, value given in /powiatmalbork/templates/pow1/html/modules.php on line 36
baner20.jpg

Drodzy Uczniowie i Rodzice!

Przed Wami pierwsza trudna decyzja związana z wyborem swojej dalszej ścieżki edukacyjnej. Rekrutacja na rok szkolny 2019/2020 do szkół ponadpodstawowych i ponadgimnazjalnych będzie odbywała się dwutorowo.

Absolwenci szkół ponadpodstawowych będą wybierać szkołę spośród 4-letnich liceów ogólnokształcących, 5-letnich techników oraz 3 – letnich szkół branżowych I stopnia.

Absolwenci gimnazjów będą mieli do wyboru 3 – letnie licea, 4-letnie technika oraz 3-letnie szkoły branżowe I stopnia.

Zachęcamy zatem do zapoznania się z bogatą ofertą szkół w powiecie malborskim. Dla ułatwienia podjęcia tej trudnej decyzji, Starostwo Powiatowe w Malborku przygotowało Informator o szkołach ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych na rok szkolny 2019/2020, który prezentujemy na tej stronie. Można się z nim zapoznać i na spokojnie wraz z rodzicami przemyśleć kierunek dalszego kształcenia.

Jednocześnie nadmieniamy, że nabór na rok szkolny 2019/2020 będzie odbywał się elektronicznie na stronie www.nabor.pcss.pl.

Na naszej stronie prezentujemy zatem instrukcję ułatwiającą złożenie wniosku za pośrednictwem tego systemu, wzór wniosku oraz wzory oświadczeń do wykorzystania w procesie rekrutacji.

Prezentujemy też szczegółowy harmonogram wszystkich terminów dotyczących naboru, zatwierdzony przez Pomorskiego Kuratora Oświaty.

Wniosek będzie można złożyć elektronicznie, a następnie wydrukować i w wersji papierowej zanieść do szkoły pierwszego wyboru.

Nadal też istnieje możliwość złożenia wniosku tylko w formie papierowej w szkole pierwszego wyboru.

Życzymy powodzenia

Loading...

Loading...

Loading...

 

Pliki do pobrania:

 

 

Starostwo Powiatowe w Malborku

Plac Słowiański 17, 82-200 Malbork, tel. 55 646 04 00, fax 55 272 34 62