W ramach III Uczniowskiej Konferencji Naukowej na Politechnice Gdańskiej w dniu 16 listopada 2019 roku Sebastian Kwaśniak przedstawił swój wykład „Zastosowanie technologii informatycznych w neurodydaktyce". Sebastian jest – uczniem klasy trzeciej Technikum nr 3 w ZSP nr 3 w Malborku. Tutaj zdobywa kwalifikacje w zawodzie  technik informatyk.

Swoje przygotowania do wykładu i przygotowanej przez siebie specjalnej aplikacji rozpoczął w maju – w minionym roku szkolnym. Aplikacja Sebastiana miała wspomóc nauczanie programowania na lekcja informatyki z wykorzystaniem „grywaliazacji” – tj. wykorzystanie  mechaniki gier do aspektów życia, które do tej pory z graniem nie miały wiele wspólnego. Aplikacyjna strona zaprojektowana przez młodego wykładowcę była wyposażona w niezbędne elementy do przyciągania uwagi i stanowiła idealne narzędzie do weryfikowania uczniów przez nauczyciela. Badania Sebastiana wykazały, że uczniowie bardzo szybko tracę motywację korzystania z takich narzędzi.  Wnioski z badań stały się osnową wykładu na Konferencji, której motywem przewodnim był temat „Mózg nieposkromiony –dążenie człowieka  do doskonałości”.