Warning: Parameter 2 to modChrome_artnostyle() expected to be a reference, value given in /powiatmalbork/templates/pow1/html/modules.php on line 36

Warning: Parameter 3 to modChrome_artnostyle() expected to be a reference, value given in /powiatmalbork/templates/pow1/html/modules.php on line 36
baner3.jpg

Już po raz trzeci uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Malborku biorą udział w kolejnej edycji Maratonu Czytelniczego - ogólnopolskiego konkursu skierowanego do uczniów szkół ponadpodstawowych. Uczestnicy maratonu mają do przeczytania w ciągu roku szkolnego 6 książek (różnorodna literatura- między innymi - Kapuściński Ryszard, Pilipiuk Andrzej, Pratchett Terry), z których przeprowadza się test znajomości.

Czytaj więcej...

W Starostwie Powiatowym w Malborku w dniu 23.10.2019 roku podpisano umowę o współpracy II Liceum Ogólnokształcącego z francuska firmą Eurofins. Sygnatariuszami umowy są Waldemar Lamkowski – wicestarosta, Zbigniew Kowalski – dyrektor liceum i przedstawiciele firmy: Krzysztof Barcikowski – członek zarządu oraz Dyrektor Generalny Oountry Menager Olaf Kacperski. Obecny był też Jan Zborucki kierownik kadr spółki. W spotkaniu wzięli udział także Joanna Reszka Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Malborku , Stanisław Sumowski i Aneta Kwiatkowska z Wydziału Edukacji starostwa.

Czytaj więcej...

Z okazji międzynarodowego dnia osób starszych i Europejskiego Dnia Seniora, który obchodzimy 20 października odbyło się spotkanie z Zarządem Miejskim Polskiego Komitetu Pomocy Społecznej i Klubem Seniora w Malborku.

Czytaj więcej...

16 października 2019 roku w auli im. Leopolda Cieplaka I Liceum Ogólnokształcącego im. Henryka Sienkiewicza w Malborku odbyła się uroczystość Powiatowego Dnia Edukacji Narodowej. Obecni byli przedstawiciele Rady i Zarządu Powiatu Malborskiego z Przewodniczącym Rady Krzysztofem Osijewskim i Waldemarem Lamkowskim, wicestarostą. Wśród gości byli także przedstawiciele służb mundurowych , dyrektorzy i nauczyciele szkół prowadzonych przez powiat malborski, emerytowani nauczyciele i dyrektorzy seniorzy - Maryla Maciecka - Zbróg, Adam Wnuk i Jan Pawlina.

Czytaj więcej...

W Teatrze Muzycznym imienia Danuty Baduszkowej w Gdyni odbyły się obrady VIII Forum Pomorskiej Edukacji w dniu 11 października 2019 roku. Wybrano też - po raz czwarty, Nauczyciela Pomorza 2019 roku. Honorowy tytuł i nagrodę Marszałka Województwa Pomorskiego otrzymał Robert Maciej Cyrta – nauczyciel historii, religii i wiedzy o teatrze z XX Liceum Ogólnokształcącego imienia Zbigniewa Herberta w Gdańsku. Wyróżnienie otrzymała nauczycielka języka angielskiego Sylwia Anna Kaszuba z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Miłoradzu. Nagrodę specjalną dla nauczyciela zawodu ufundowała Regionalna Izba Gospodarcza Pomorza. Otrzymał ją Gabriel Wołosiewicz z Powiatowego Zespołu Szkół w Redzie. Nagrodę wręczył wiceprezes Izby – Jarosław Filipczak.

Czytaj więcej...

Starostwo Powiatowe w Malborku

Plac Słowiański 17, 82-200 Malbork, tel. 55 646 04 00, fax 55 272 34 62