Warning: Parameter 2 to modChrome_artnostyle() expected to be a reference, value given in /powiatmalbork/templates/pow1/html/modules.php on line 36

Warning: Parameter 3 to modChrome_artnostyle() expected to be a reference, value given in /powiatmalbork/templates/pow1/html/modules.php on line 36
baner30.jpg


Warning: "continue" targeting switch is equivalent to "break". Did you mean to use "continue 2"? in /powiatmalbork/templates/pow1/functions.php on line 205

W lipcu br. młodzi artyści z Malborka wzięli udział w Międzynarodowym Festiwalu Dzieci i Młodzieży TOP ART FESTIVAL „LE STRADE DELLA MUSICA” we Włoszech w Rzymie. Jedną z uczestniczek konkursu była uczennica 1 LO Patrycja Fabiańska z klasy 2 d, która w kategorii 17-19 lat zdobyła 2 miejsce. Nasza wokalistka wystąpiła również z zespołem Balbiny z MCKiE, który otrzymał 1 miejsce. Patrycję oraz zespół przygotowała Maria Seibert. Nagrody wręczone zostały podczas koncertu galowego w sali koncertowej w parku rozrywki Cinecitta World. Gratulacje!

Czytaj więcej...

„Wyższe kompetencje nauczycieli to przyszły sukces zawodowy uczniów ”
W ramach projektu „Ponadnarodowa mobilność kadry edukacji szkolnej”, na który udało się szkole pozyskać 26.077 euro z Europejskiego Funduszu Społecznego - 11 nauczycieli szkoły wzięło udział w lipcu i sierpniu w profesjonalnych kursach. 6 nauczycieli realizowało szkolenia w Europass Teacher Training Academy we Florencji we Włoszech, a 5 w Bell Educational Services w Cambridge w Wielkiej Brytanii.

Czytaj więcej...

W poniedziałek (2 września) ponad czterystu uczniów I Liceum Ogólnokształcącego w Malborku rozpoczęło nowy rok szkolny. Wśród nich uczniowie klas pierwszych, absolwenci szkół podstawowych oraz gimnazjów.W uroczystości wziął udział m.in. starosta malborski Mirosław Czapla, który jest absolwentem I LO. On też przybił jeden z gwoździ na tabliczce informującej o ustanowieniu dębu rosnącego na dziedzińcu szkoły pomnikiem przyrody.

Czytaj więcej...

W miniony piątek (30 sierpnia) na wspólnym spotkaniu z dyrektorami szkół i placówek prowadzonych przez powiat malborski Waldemar Lamkowski – Wicestarosta Malborski, wręczył akty nadania stopnia nauczyciela mianowanego sześciu pedagogom. Wcześniej zdali oni pomyślnie egzamin i zakończyli realizację zadań niespełna trzyletniego stażu, aby uzyskać kolejny stopień awansu zawodowego.

Czytaj więcej...

Na zaproszenie Starosty Malborskiego Mirosława Czapli w Malborku i na Pomorzu gościła wspólnota z Berdiańska na Ukrainie. Rodzice i dzieci oraz młodzież z parafii rzymsko-katolickiej p.w. Narodzenia Najświętszej Mari Panny mogli na chwilę zapomnieć o niepokojach i troskach związanych z konfliktem na wschodzie Ukrainy. Mieszkają 80 km od obszaru objętym działaniami wojennymi, gdzie każdego dnia giną Ukraińcy za swoją niepodległość i Ojczyznę.

Czytaj więcej...

Starostwo Powiatowe w Malborku

Plac Słowiański 17, 82-200 Malbork, tel. 55 646 04 00, fax 55 272 34 62