Warning: Parameter 2 to modChrome_artnostyle() expected to be a reference, value given in /powiatmalbork/templates/pow1/html/modules.php on line 36

Warning: Parameter 3 to modChrome_artnostyle() expected to be a reference, value given in /powiatmalbork/templates/pow1/html/modules.php on line 36
baner21.jpg

W dniu 10 lipca 2018 r. – podczas Sesji Rady Powiatu Malborskiego miało miejsce uroczyste wręczenie statuetki „Samorządowiec dwudziestolecia” dla Starosty Malborskiego – Mirosława Czapli.
             Statuetkę taką nadaje Związek Powiatów Polskich, który jest ogólnopolskim stowarzyszeniem powiatów, mającym za zadanie obronę ich wspólnych interesów. ZPP skupia obecnie 315 powiatów i miast na prawach powiatów. Prezesem największej organizacji tego typu w Polsce jest starosta bocheński, Ludwik Węgrzyn a w imieniu Zarządu stowarzyszenia wyróżnienie dla Starosty Malborskiego wręczył członek Zarządu – pan Franciszek Koszowski, starosta świecki.

Czytaj więcej...

W poniedziałek - 25 czerwca 2018 r. – z wizytą w Malborku przebywał Prezydent RP Andrzej Duda. Wizyta składała się z trzech części – Prezydent składał kwiaty pod Pomnikiem Celników Polskich w Kałdowie, spotkał się na zamku z samorządowcami, a także spotkał się z mieszkańcami Malborka przy budynku kas muzealnych. Na ziemi malborskiej prezydenta Polski przywitał starosta malborski Mirosław Czapla, który był gospodarzem wizyty Andrzeja Dudy. Prezydent Polski zanim porozmawiał z mieszkańcami Malborka wygłosił przemówienie.

Czytaj więcej...

W imieniu Pawła Orłowskiego- członka zarządu województwa pomorskiego- serdecznie zapraszam na spotkanie pt. „Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej - w obszarze nadwiślańskim”, poświęcone zagadnieniom związanym z planowanym konkursem w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020.

Spotkanie odbędzie się 19 marca 2017 r. w siedzibie Regionalnego Towarzystwa Inwestycyjnego w Dzierzgoniu przy ul. Wojska Polskiego 3.

Czytaj więcej...

Dnia 20 lutego br. w Sali Konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Malborku 20-lecie działalności obchodził HARCERSKI KRĄG SENIORÓW „SEMPER PARATUS”.

Starosta Powiatu Malborskiego Pan Mirosław Czapla w imieniu Samorządu Powiatu Malborskiego złożył na ręce Komendanta HKS Hm. Jerzego Ruszkowskiego najserdeczniejsze gratulacje.

Czytaj więcej...

Mamy zaszczyt zaprosić na Festiwal Wisły. Impreza organizowana w dniach 12-15 sierpnia w Toruniu, Włocławku i Ciechocinku będzie ukoronowaniem Roku Rzeki Wisły 2017. Będzie to największy w Polsce zlot tradycyjnych łodzi rzecznych. Gośćmi Festiwalu będą m. in. żeglarze francuscy, którzy płyną właśnie do nas przez Europę. Pojawią się też Wikingowie. Poznać będzie można również flisaków przemierzających Polskę tradycyjną tratwą z Ulanowa. By wiedzieć, co dzieje się na Wiśle w Roku Rzeki Wisły 2017, trzeba być na Festiwalu Wisły.

Czytaj więcej...

Starostwo Powiatowe w Malborku

Plac Słowiański 17, 82-200 Malbork, tel. 55 646 04 00, fax 55 272 34 62