Warning: Parameter 2 to modChrome_artnostyle() expected to be a reference, value given in /powiatmalbork/templates/pow1/html/modules.php on line 36

Warning: Parameter 3 to modChrome_artnostyle() expected to be a reference, value given in /powiatmalbork/templates/pow1/html/modules.php on line 36
baner11.jpg

Niemcy najchętniej podróżują po własnym kraju. Coraz częściej energia odnawialna staje im na drodze. Wraz z coraz większym wpływem na niemiecki mix energetyczny energii z wiatru, słońca i biogazu staje się ona także częścią krajobrazu. Energiewende i turystyka najwyraźniej dobrze się znoszą. W wielu regionach turystycznych instalacje energetyki odnawialnej stają się nie tylko czynnikiem gospodarczego, ale także turystycznego rozwoju. Podczas gdy liczba instalacji odnawialnej energetyki stale rośnie Niemcy odczuwają także wyraźny wzrost liczby krajowych wyjazdów turystycznych.

Czytaj więcej...

Niemcy od kilku lat transformują swój system energetyczny. Zdecydowali się powoli wycofać z produkcji energii jądrowej, zdecydowanie promują odnawialne źródła energii oraz gospodarują energią coraz efektywniej. Swój plan nazywają Energiewende, czyli przemiana energetyczna.
Cykl „Oblicza Energiewende" zawiera artykuły ukazujące różne aspekty przemian, jakie zachodzą w Niemczech w obliczu wspólnego celu, jakim jest ochrona klimatu, rozumiana nie tylko jako działanie proekologiczne, ale także jako działanie gospodarcze i społeczne. Napisane prostym językiem artykuły oraz przetłumaczone z języków obcych materiały objaśniają funkcjonowanie najważniejszych mechanizmów, najciekawszych projektów i zjawisk, które zachodzą na poziomie najbardziej nam bliskim, w skali lokalnej. Z cyklu artykułów dowiemy się m.in. o tym, że niemieccy rolnicy też mają obawy przed odnawialnymi źródłami energii, jak prowadzona jest edukacja ekologiczna w szkołach czy też jaka pomoc oferowana jest rodzinom z niskich dochodach. Materiał powstawał w oparciu o materiały źródłowe powstałe w Niemczech, a więc materiał z pierwszej ręki. Każdy artykuł zawiera zestaw źródeł, z których czerpano informacje i z których skorzystać może bardziej dociekliwy czytelnik. Cykl ten będzie publikowany na portalu www.chronmyklimat.pl od 2 września 2013 roku.

Czytaj więcej...

Starostwo Powiatowe w Malborku

Plac Słowiański 17, 82-200 Malbork, tel. 55 646 04 00, fax 55 272 34 62